Plastic Raw Materials

POLYVINYL CHLORIDE

Uses of PVC include door and window profiles, vinyl, piping and plumbing materials, electrical cables, and flooring materials. Due to its flexibility and low cost, the material is widely used for pipelines in the water and wastewater industry.

POLYPROPYLENE

Polypropylene is a thermoplastic polymer with many uses, from parts used in the automotive industry to textile and food packaging. It is a type of material resulting from the stretching of polypropylene (PP), the raw material of plastic, and itschange.

POLYTHENE

It is a polymer produced by polymerization from styrene as a monomer. It is used in the plastics industry under the abbreviation PS. At room temperature, polystyrene is a solid thermoplastic. When processed by injection or extrusion, it is turned into a liquid at high temperatures.
POLYETHYLENE
Polyethylene is classified into various categories based on density and chemical properties. Its mechanical properties depend on its molecular weight, crystal structure, and branching type. - HDPE (high-density PE) - LDPE (low-density PE)
unnamed (1)

Polivinil Klorür

 PVC’nin kullanım alanları arasında, kapı ve pancere profilleri, vinil, boru ve tesisat malzemeleri , elektrik kabloları, döşeme, bir malzemeleri sayılabilir. Esnek ve ucuz olması nedeni ile malzeme su ve atık su endüstrisinde boru hatları için çok yaygın olarak kullanılır. PVC, geri dönüşebilir, yani tekrar kullanılabilir bir plastiktir. Uluslararası geri dönüşüm kodu 3 olarak belirtilmiştir.
 
Adsız (2)

Polipropilen

  Polipropilen , otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimerdir. Monomer propilenin polimer hale getirilmesi ile elde edilen polipropilen kimyasal solventlere (asit ve bazlar) karşı aşırı derecede dirençlidir.

köpük

Polistren

Monomer haldeki stiren'den polimerizasyon ile üretilen bir polimerdir. Petrolden elde edilir. Plastik endüstrisinde daha çok PS kısaltması ile kullanılır. Oda sıcaklığında, polistiren katı halde bir termoplastiktir, fakat enjeksiyon veya ekstrüzyon yolu ile işlenirken yüksek sıcaklıklarda eriyik hale getirilir. Daha sonra soğutularak tekrar katılaşması sağlanır.

Adsız2 (1)

Polistren

 Polietilen yoğunluk ve kimyasal özellikleri baz alınarak çeşitli kategorilerde sınıflanır. Mekanik özellikleri, moleküler ağırlığı, kristal yapısı ve dallanma tipine bağlıdır.
 
· HDPE (yüksek yoğunluklu PE ) (high density PE)
 
· LDPE (düşük yoğunluklu PE) (low density PE)
 
· LLDPE (lineer bağlı düşük yoğunluklu PE) (linear low density PE)
Call Now ButtonBilgi Alın