Plastik Hammaddeler

POLİVİNİL KLORÜR

 PVC’nin kullanım alanları arasında, kapı ve pancere profilleri, vinil, boru ve tesisat malzemeleri , elektrik kabloları, döşeme, bir malzemeleri sayılabilir. Esnek ve ucuz olması nedeni ile malzeme su ve atık su endüstrisinde boru hatları için çok yaygın olarak kullanılır.

POLİPROPLEN

  Polipropilen , otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimerdir. Plastiğin ham maddesi olan poliproplen (PP)’nin gerdirilmesi neticesiyle ve değişmesiyle ortaya çıkan malzemedir türüdür.

POLİSTREN

Monomer haldeki stiren'den polimerizasyon ile üretilen bir polimerdir. Plastik endüstrisinde PS kısaltması ile kullanılır. Oda sıcaklığında, polistiren katı halde bir termoplastiktir. Enjeksiyon veya ekstrüzyon yolu ile işlenirken yüksek sıcaklıklarda sıvı hale getirilir.
POLİETİLEN
 Polietilen yoğunluk ve kimyasal özellikleri baz alınarak çeşitli kategorilerde sınıflanır. Mekanik özellikleri, moleküler ağırlığı, kristal yapısı ve dallanma tipine bağlıdır. · HDPE (yüksek yoğunluklu PE ) (high density PE) · LDPE (düşük yoğunluklu PE) (low density PE)
unnamed (1)

Polivinil Klorür

 PVC’nin kullanım alanları arasında, kapı ve pancere profilleri, vinil, boru ve tesisat malzemeleri , elektrik kabloları, döşeme, bir malzemeleri sayılabilir. Esnek ve ucuz olması nedeni ile malzeme su ve atık su endüstrisinde boru hatları için çok yaygın olarak kullanılır. PVC, geri dönüşebilir, yani tekrar kullanılabilir bir plastiktir. Uluslararası geri dönüşüm kodu 3 olarak belirtilmiştir.
 
Adsız (2)

Polipropilen

  Polipropilen , otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimerdir. Monomer propilenin polimer hale getirilmesi ile elde edilen polipropilen kimyasal solventlere (asit ve bazlar) karşı aşırı derecede dirençlidir.

köpük

Polistren

Monomer haldeki stiren'den polimerizasyon ile üretilen bir polimerdir. Petrolden elde edilir. Plastik endüstrisinde daha çok PS kısaltması ile kullanılır. Oda sıcaklığında, polistiren katı halde bir termoplastiktir, fakat enjeksiyon veya ekstrüzyon yolu ile işlenirken yüksek sıcaklıklarda eriyik hale getirilir. Daha sonra soğutularak tekrar katılaşması sağlanır.

Adsız2 (1)

Polistren

 Polietilen yoğunluk ve kimyasal özellikleri baz alınarak çeşitli kategorilerde sınıflanır. Mekanik özellikleri, moleküler ağırlığı, kristal yapısı ve dallanma tipine bağlıdır.
 
· HDPE (yüksek yoğunluklu PE ) (high density PE)
 
· LDPE (düşük yoğunluklu PE) (low density PE)
 
· LLDPE (lineer bağlı düşük yoğunluklu PE) (linear low density PE)
Call Now ButtonBilgi Alın